ImageDėl šiltos žemos šiemet erkių aktyvumo sezonas prasidėjo žymiai ankščiau. Vet. gydytojai įspėja kad šiemet Vilniuje ir kitose miestuose užfiksuotas erkių pernešamas babeziozes protrūkis. Simptomai pasireiškia praėjus maždaug savaitei po įkandimo: gyvūnas tampa vangus, prarandą apetitą, vėlesnėje stadijoje šlapimas tampa tamsus arba rausvas. Įtarus, jog gyvūnas susirgo, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Laiku to nepadarius, gyvūnas gali nugaišti per 3-4 dienas. (delfi.lt)

Tačiau KA DARYTI jei erke įsisiurbę?
Aptikus erkę reikia ją kuo greičiau ištraukti. Nepastebėjus jos išlieka pavojus, kad erkė per žaizdą „įšvirkš“ jums virusą (pavojus užsikrėsti pavojingomis ligomis atsiranda po 24-48 val. po įkandimo kai viruso ląsteles pradeda daugintis erkės įsiurbtame kraujyje ir erkė išleidžia jos atgal į aukos kūną). Jokiu būdu negalima nespausti erkės kūnelio ir tepti jo riebalais.

Turėdamas du westukus prieš keltas metu pradėjau ieškoti prietaisą kuris padėtu SAUGIAI ištraukti įsisiurbusią erkę. Tačiau naudojant pincetą ar įprastus erkių traukiklius, buvo sudėtinga ištraukti erkę pilnai, dažnai pasilikdavo straubliukas nuo kurio būdavo uždegimai.

Image

Prieš metus radau švedišką išradimą – erkių traukiklį, kuris pagal savo veikimo principą yra pranašesnis už kitus erkių traukiklius, ar pincetą. Erkės straubliukas turi daugybe „dantukų“ (žr. nuotrauką), dėl to paprastai traukiant su pincetų ar kitų erkių traukiklių, straubliukas dažniausiai pasilieka aukos kūne.

Mūsų erkių traukiklius neužspaudžia erkės kūną (mažesne rizika užsikrėsti) ir sukamuoju judesiu „išsukamas“ erkės straubliukas. Čia kaip 1, 2, 3. Paprasta, saugu, efektyvu.

Naudojimo instrukcija
Image

Naudojimo instrukcija (video)
{youtube}d5x2czLH1t8{/youtube}

Užsisakykit savo erkių traukiklį, ir apsaugokite save ir savo mylimus.

Image