Vis dažniau mes išgirstame apie erkių įkandimus ir jų sukeliamas ligas. Kiekvienas iš mūsų ko gero žino apie vieną ar kitą įkandimo atvejį. Kokias apsaugos priemones mes galime naudoti kovojant su šiomis pabaisomis?

Su Sonata mes išbandėm keletą apsaugos priemonių, tarp kurių buvo antkakliai, purškiami vaistai, lašinami vaistai. Lietuvoje ko gero dažniausiai naudojami antkakliai ir lašinami vaistai nuo erkių ir blusų.

Antkakliai

neturėdami daug patirties dėl apsaugos priemonių nuo erkių, mes paklausėme patarimų ir nusipirkome antkaklį. Pirmoji išvyka į mišką buvo pažymėta erkės įkandimu. Į galvą šovė mintis, kad gal nusipirkome per pigų ir nekokybišką daiktą.

Kiltix, Bauer AG gamintojasSekančią dieną mūsų pirkinys buvo Kiltix (Bayer gamintojas), kone brangiausias, kainuojantis apie 40 Lt antkaklis. Gal jo veikimas buvo kiek geresnis, bet vis tiek rasdavom įsisiurbusių erkių, taip pat jis neturėjo jokio estetiško vaizdo.

Ir tada mes pamatėm FrontLine reklamą…

Lašinami vaistai

FrontLineFrontLine lašai buvo daug vilčių teikiantis preparatas, juo labiau, kad pagaminta JAV… Tačiau ar mūsų erkės yra aktyvesnės, ar atsparesnis jų imunitetas JAV pagamintiems vaistams? Erkių mes rasdavom tiek, kiek jų būtų, jei išviso nenaudotume vaistų.
Virbac Duowin ContactDuowin Contact (Virbac gamintojas). Po karčios patirties su FrontLine, mūsų požiūris į šiuos vaistus buvo ganėtinai skeptiškas. Tačiau po kelių išvykų į gamtą, mes radom tik vieną, leisgyvę erkę. Tikrai, šių vaistų naudojimas pasitvirtino. Erkei įsisiurbus, Duowin Contact veiklioji medžiaga veikia jos nervinę sistemą ir ją paralyžiuoja. Tačiau kai tik erkė įsisiurbia, ji pradeda leisti nuodus į mūsų augintinių kraują, o to mes labai nenorėtume.
Advantix, Bauer AG gamintojasAdvantix (Bayer AG gamintojas). Šis vaistas ne tik nužudo įsisiurbusias erkes, bet turi ir atbaidantį efektą. Visa šią vasarą mes naudojome šį preparatą. Rezultatas – nei vienos įsisiurbusios erkės.

Prevencija

Erkių traukiklisNet naudojant įvairias priemonės nuo erikų, pilnos apsaugos jos neduoda. Dažniau ar rečiau jus vistiek pamatysit įsisiūrbusią erkę. Tada ją ko greičiau reikia ištraukti, kol ji nespėjo išleisti virusą.

Šiam darbui atlikti aš asmeniškai naudoju TRIX erkių traukikli. Svarbiausias skirtumas nuo visų kitų erkių traukiklių yra tai kad jis atsižvelgia į erkių anatomiją – t.y. su juo pagalba mes ištraukiame erkę sukamuoju judesiu, nepaliekant juokių kuno dalelių.

Daugiau informacijos galite perskaityti www.erkiutraukiklis.lt

Išvada – mūsų pasirinkimas – Advantix!
Atnaujinimas 2010 m.: po keliu savaiciu Advantix naudojimo mes pradejome vėl naudoti Duowin Contact, kuris duodavo žymiai geresni rezultata.

ATNAUJINIMAS 2011m.: pasirode nauji vaistai nuo erkių ir blusų. Daugiau informacijos www.sunumaistas.lt